PTE sınav başvurusunda doğum tarihi hatası !

Herkese Merhaba,

Son günlerde sıklıkla şikayet aldığımız bir konu hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Pearson PTE sınav başvurusu gerçekleştirirken bazı bilgilerinizi talep eder .

Bunlardan bazıları ;

  • Ad Soyad
  • Tc no
  • Adres
  • Uyruk
  • Doğum tarihi

bu bilgileri girdikten sonra sisteme işler ve sınav randevusu oluşturmanıza izin verir .

Sınav başvurusu yaparken bilgilerinizi teyit etmek amaçlı size tekrardan doğum tarihinizle beraber diğer bilgilerinizi sunar . Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu doğum tarihinizin doğru olup olmadığı...

Son zamanlarda sınavlara giren adaylardan gelen bilgiler doğrultusunda doğum tarihleri 1 gün farkla yanlış yazılmış olarak tespit ettik . Bu sorunun kaynağı adaylar değil Pearson sisteminde bulunan yazılımsal bir hata ...

Pearson sisteminde sınav başvurusu oluştururken her adımı dikkatlice inceleyip teyit etmenizi öneririrz. Sınav başvuru ekranında ilk etapta doğum tarihinizi sisteme doğru kaydetseniz de , ikinci bölümde diğer bilgilerle beraber size sunacağı ekranda değişiklik yapabilirsiniz.

Sınava yanlış doğum tarihiyle girilirmi ?

- Sınava yanlış doğum tarihiyle giremezsiniz. Sınav salonundan ayrılmadan hemen önce gözetmen eşliğinde case açarak doğum tarihinizin yanlış olduğunu belirtin . Pearson size yüksek ihtimalle tekrar sınava girebilmeniz için sınav kodu gönderecektir. Bu kodu sınav başvurusunun ödeme ekranında Have a voucher sekmesine ekleyerek sınava ücretsiz dahil olabilirsiniz.

En doğru sınav başvurusunu oluşturmak isteyen adaylar bizlerle iletişime geçerek ücretsiz şekilde sınav başvurusu oluşturabilirler.