THY 5 BİN PERSONEL ALIMINA DEVAM EDİYOR MU ?

THY personel alımı başvuruları ne zaman ve başvuru şartları nelerdir?

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, "Take-Off 101", "Take-Off Jr." ve "Take-Off Cadet" iş ilanlarıyla uçuş ve yer çalışanı olarak birçok pozisyonda alım yapılacağı belirtildi. Açıklama sonrasında "THY personel alımı başvuruları ne zaman, başvuru şartları ne?" soruları gündemdeki yerini aldı. İşte detaylar...

Türk Hava Yolları (THY), 5 bin kişiyi işe almaya hazırlandığını duyurdu. Türk Hava Yolları, yayınladığı "Take-Off 101", "Take-Off Jr." ve "Take-Off Cadet" iş ilanlarıyla uçuş ve yer çalışanı olarak birçok pozisyonda alım olacağını belirtti. Peki, THY personel alımı başvurusu ne zaman, koşulları ne ve yaş sınırı var mı? İşte 2024 THY 5 bin personel alımı hakkında bilgiler...

THY 5 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

THY geçtiğimiz sene, uçuş ve yer ekiplerinden oluşmak üzere toplam 5 bin 134 çalışanı işe aldı. Bu sene de yaklaşık 5 bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor. Ancak alımların ne zaman yapılacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Tarihler açıklandığında haberimize ekleyeceğiz.

TAKE-OFF 101 DETAYLARI VE ŞARTLARI NELERDİR?

Türk Hava Yolları, Take-Off 101 (Part-Time Öğrenci) programı ile Lisans 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine öğrenimleri devam ederken, çalışma hayatını deneyimleme fırsatı sunuyor. Değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayan adaylara, iki dönem boyunca toplamda 12 ay Türk Hava Yolları bünyesinde çalışma imkânı sunuluyor. 1 Ocak 1998 ve sonrasında doğmuş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençlere hitap eden ilana, 3. ve 4. sınıfta öğrenim gören öğrenciler başvurabilecek.

THY PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI NASIL?

Türk Hava Yolları, 'Take-Off 101', 'Take-Off Jr.' ve 'Take-Off Cadet' iş ilanlarıyla uçuş ve yer çalışanı olarak birçok pozisyonda alım yapacağını duyurdu.

İKİNCİ PİLOT ADAYLARI İÇİN SON GÜN 30 NİSAN!

Take-Off Cadet (Yetiştirilmek Üzere İkinci Pilot Aday Adayı) programı ile bölüm fark etmeksizin tüm lisans mezunu ve 31.12.2003- 01.01.1994 tarihleri arasında doğmuş kişiler Türk Hava Yolları'na katılmak için başvuru yapabilecek.

İşe alım sürecinde başarılı olan adaylar, 2 sene boyunca eğitim görecek. Adaylar, eğitim sırasında 2 brüt asgari ücret maaş, konaklama, kira yardımı, yemek kartı, sigorta ve indirimli bilet gibi haklardan faydalanabilecek. İlana 30 Nisan 2024 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.