PTE sınav başvuru seansları neden azaldı ?

Herkese merhaba !

Son zamanlarda adayların PTE sınavına başvuru oluştururken neden yer bulamıyorum cümlesiyle sık sık karşılaştığımız için sizlere bunun birkaç sebebini açıklayalım .

1- Yaz dönemi

Tüm kamu çalışanları , sağlık çalışanları , hazırlık öğrencileri , denizciler ve diğerleri yaz döneminde hem tatil hem kariyer için aynı döneme denk geldiklerinden dolayı sınav seanslarında yoğun doluluk oranı görmekteyiz.

2- İstanbul`da devlet üniversitelerinde girilen PTE sınav salonlarının yeterli sayıda olmaması

Yıldız Teknik Üniversitesi`nin PTE sınav salonu kapatıldığı günden bu yana ( 1 yıldır ) sınav randevularında adaylar yer bulmakta zorlanıyor.

Günde 2 defa sınav seansı olan Yıldız Teknik Üniversitesi PTE sınav salonu özellikle YDS denkliği istenilen veya devlet üniversitesinde girme zorunluluğu bulunan adaylar için adeta bir ilaçtı. Şuan İstanbul Üniversitesi PTE sınav salonu , Marmara Üniversitesi PTE sınav salonu sınav günleri yetersizliğinden dolayı en çok tercih edilen ilk iki üniversite konumunda.

3- Sınav seanslarının az olması

Devlet Üniversitelerinde gerçekleştirilen sınav seansları günde en az 3 defa yapılmalı. İstanbul gibi büyük bir şehirde PTE sınavına aday çekmek isteniyorsa eskisi gibi hergün sınav tabiriyle yola çıkılmalı. Günde 3 seansı olan üniversite , PTE sınavına girmek isteyen adayları rahatlatacaktır.

PTE sınav başvurumu ne zaman yapmalıyım ?

- Yaşanan yoğun PTE sınav başvurusundan dolayı en az 15 gün öncesinden sınav başvurusu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Aşağıdaki linkten sınav başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.pearsonpte.com/