PTE sınavında pratik yapmak neden önemli ?

Herkese merhaba bugün sizlerle PTE sınavında pratik yapmanın ne kadar önemli olduğunu anlatacağız.

PTE sınavı yapı içeriği olarak YDS sınavından bambaşka bir formatta olduğundan dolayı farklı çalışmalar stili uygulamalıyız.

Hiç PTE pratik platformu kullanmayan kitaplardan çalışmaya gayret gösteren ve 9 defa sınava girmiş adaylarımız oldu. PTE pratik platformlarından haberleri yoktu maalesef.

Speaking üzerine yoğun çalışmalar hedefinize ulaşmada büyük hız kazandıracaktır. Bunu yaparken bir insan yardımıyla değil PTE sınavının yapay zekasına eşdeğer ve yakın derece olan platformlarla gerçekleştirmelisiniz. Peki PTE pratik websiteleri , PTE sınavının yapay zekasıyla birebir mi ? Hayır. Hiçbir PTE pratik websitesi PTE sınavının yapay zekasıyla %100 aynı olamaz . Ortalama olarak her platform %80 doğrudur.Sınavdan başarıyla geçmek isteyen adaylar işini şansa bırakmamalı ve bol bol mock test çözerek hedeflediği skora ulaşmalı. Örnek verecek olursak bir adayımız 10 deneme testinden (44,47,49,44,46,45,48,43,49,51) aldı. Gerçek sınavda adayımızın sonucu 53 olarak bizlere ulaştı ( hedef skoru 50`idi). Aynı performansı göstermeniz dahilinde gerçek PTE sınavında birkaç puan daha yukarıda alabilirsiniz.

Daha hızlı hazırlanmak için PTE pratik platformları çok büyük öneme sahip!

Çıkmış soru havuzu sınavda karşılaşacağınız birebir veya benzer soru havuzunu içerdiğinden dolayı avantaj sağlamaktadır.

Herşeyden önemlisi sınavda karşılalacağınız senaryoyu önden bilmek heyecanınızı dindirmek adına websitemizden yapacağınız pratikler sizi her zaman bir adım önde bulunduracaktır.