PTE sınavında writing konu başlıkları ve içerikleri nelerdir ?

PTE sınavına girecek adaylara writing konu başlıkları ve içeriklerinden bahsedelim ;

Bu bölümde 2 göreviniz olacak.

1- Summarize written text

2-Write essay

1.1 Summarize written text : Size verilecek olan metinden özet çıkarmanız istenecek. Bu özet 55 kelime bandında kadar kabul edilir. Daha üzeri özetler essay görüntüsü verebilir. Dikkat etmemiz gereken unsurlar metinde gizli ...

Paragrafı anlayarak bizden istenen özeti yazmalıyız. Karmaşık cümleler kurmak yerine basit ve anlamlı cümleler kurarak ( metinde yer alan aynı anlama sahip kelimeleri ) yüksek skor alma şansını elde edebilirsiniz. PTE ACADEMIC , PTE UKVI ve diğer PTE sınavlarında karşınıza 1-2 adet summarize written text sorusu gelecektir.

2.1 Write Essay : Sizi zorlayacak en zor bölümlerden biri olarak gördüğünüz write essay için iyi bir yardım almalısınız. Bir konu hakkında düşünceleriniz , duygularınız ve kelime haznenizin ölçüldüğü bu bölümde çok dikkatli olmalısınız. Genellikle PTE 55 bandına kadar adaylarımıza ortak oluşturduğumuz hazır kalıplar sunuyoruz. Bunların yarısını adayın kendi yazmasını kalan yarısınıda kılavuz alacağı cümleleri eklemesini istiyoruz.

Böylelikle 200 kelime sınırına ulaşıyor.

Sınav esnasında 1 veya 2 adet soruyla karşılarsınız . Şansız değilseniz 2 essay sorusu nadir gelmektedir.

Peki ya 200 kelime yazamazsanız yazdıklarınız skorlanmazmı ?

Bunun cevabı için Türkiye`nin ilk ve tek yapay zeka skorlamalı PTE pratik platformu www.ptemarine.com adresimizde mevcut.

Herkese şimdiden başarılar !