İngiltere Dil Okulları

İngilizce dil eğitimi alabileceğim en iyi okullar nerede sorusunda akla ilk gelen ülke, İngilizce’nin anavatanı İngiltere’dir. Eğitim kalitesi ile kendini kanıtlamış ve British Council onaylı yüzlerce dil okulu seçeneği sunan İngiltere; Londra, Brighton, Bristol, Liverpool, Bournemouth ve daha birçok şehir seçenekleriyle dünyanın her köşesinden öğrencileri ağırlamakta.

Çok da büyük olmayan bu ada ülkesi, dilini ve kültürünü tüm dünyaya yaymıştır. Köklü dil okulları ve okullarında sunduğu kaliteli eğitim ile her yıl birçok ülkeden ve her yaştan öğrenci, İngiltere’de dil eğitimine başlamaktadır.

İngiltere’nin iklimi denildiğinde aklınıza gelmesi gereken ilk şey, mutlaka şemsiye olmalıdır. İngiltere, yağmurlu bir iklime sahiptir ve her an yağmura karşı hazırlıklı olmak gerekmektedir. Ülke içerisinde güneyden kuzeye giderken hava daha da sertleşmektedir. Bu sebeple İngiltere’nin güney şehirleri, öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

İngiltere’de İngilizce dil eğitimi almak için nedeniniz çok fazla. Her şeyden önce İngiltere, İngilizcenin anavatanıdır ve eğitim kalitesi tartışmasızdır.

İngiltere, dünyanın en çok dil kursu bulunan ülkesidir. Bu sebeple her bütçeye uygun okul bulmak mümkündür. Öğrenciler, seviyelerine göre kurs bulmakta zorlanmamaktadır. Dili bilen öğrenciler, pratik yapabilmekte; hiç bilmeyen öğrenciler ise sağlam bir temelle eğitimlerine başlayabilmektedir. Ülkenin hemen hemen her şehrinde her öğrenciye uygun dil kursları bulmak mümkündür. Öğrenciler en çok Londra, Brighton, Cambridge, Oxford, Bristol ve Liverpool şehirlerini tercih etmektedir. 

Öğrenciler kurs binalarından çıksalar bile dersler bitmemektedir. Sokakta, markette, otobüste ve metroda duydukları dil, kulak aşinalığını güçlendirmekte ve öğrenim hızını artırmaktadır. Bir dilin en hızlı, o dilin konuşulduğu yerde öğrenildiği unutulmamalıdır. Bu sebeple İngiltere, öğrenciler için en uygun seçimlerden birisidir. 

İngiltere’deki dil okullarımız, eğitiminizi başarılı bir şekilde tamamlamanız durumunda sizlere sertifika vermektedir. Sizlere verilen bu sertifikayı akademik amaçlar hariç tüm alanlarda kullanabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte artı olarak yurtdışı tecrübesi kazanacak olmanızı da eklememiz gerekir.

İngiltere’de dil eğitimi alacak öğrencilerin ilk tercihi genellikle Londra olmaktadır. Güney şehirlerinden Brighton ve Bournemouth, özellikle yaz aylarında öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Biraz daha akademik bir şehirde eğitim almak isteyenler ise, tercihlerini Cambridge ve Oxford’dan yana yapmaktadır.