Fransa Vize Başvurusu

Yabancı bir ülkeye girebilmek için o ülke makamlarından resmi olarak izin alınmalıdır. Bu izinlerin kuralları ve işlem süreçleri ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Bu anlamda konuyla ilgili profesyonel şirketlerle çalışmak size hem zaman hem de para kazandıracaktır.

Fransa: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Fransa Turist Vizesi Gerekli Belgeler

Schengen vize formunu eksiksiz olarak doldurup, üzerine gereken şartlarda çekilmiş bir fotoğrafınızı da yapıştırmanız gerekir

Arka fonu beyaz renkte olmak üzere, yakın zaman önce çekilmiş 2 adet vesikalık resim (vesikalık resimlerden biri form üzerine yapıştırılacak, diğeri ise müracaat esnasında teslim edilecektir)

Seyahat sürenizden en az 3 ay daha fazla geçerli olan ve yeterli sayfaya sahip pasaport

Varsa Eski pasaportlarınız. Daha önce vize aldıysanız vizelerin fotokopileri

Konaklayacağınız yerin detayları veya otel rezervasyonu. Eğer Fransa’da bir tanıdığınızın yanında kalacaksanız konaklayacağınız yerden BELEDİYE ONAYLI davetiye yazısı.

Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu

Çalışansanız son 3 aya ait maaş bordroları, seyahat süresince iş yerinden izinli olduğunuza dair belge, sigortalı işe giriş bildirgesi

Kendi İşyerinize sahipseniz: Kuruluş gazetesi, ticaret sicil belgesi, vergi levhası, imza sirküleri

Yurtdışı seyahat sigortası (Dönüş tarihinden 2 hafta daha fazla olacak)

Size veya masraflarını karşılayacak kişiye ait banka hesap detayları

Tapular, araç ruhsatları

  • Masraflar farklı bir kişi tarafından karşılanıyorsa imzalı bir sponsor yazısı konulmalıdır. (GYG Global Yurtdışı Eğitim’den dilekçe örneğini alabilirsiniz)
  • Halen öğrenci iseniz okulunuzdan öğrenci belgeniz.