Avustralya Dil Okulları

Yüksek yaşam kalitesi ve güler yüzlü insanları ile Avustralya, İngilizce dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden olmaktadır. Düşük kur değeri, anadilinin İngilizce olması ve dil eğitimi alırken yasal çalışma izni vermesi sebebiyle uluslararası öğrenciler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Özellikle Sydney, Melbourne ve Brisbane şehirleri, tüm dünyanın dikkatini çeken güzelliklere sahiptir.

Dünya’nın en büyük ada ülkesi olan Avustralya; Güney Yarım Küre’de bulunmaktadır. Ülke, Kuzey Yarım Küre ile zıt mevsim zamanlarına sahiptir. Yani Avustralya’da yaz mevsimi, Aralık ayında başlar. Ülkede genel olarak tropikal bir iklim hakimdir.

Avustralya’da en çok dikkat çeken şeylerden birisi, insanlarının oldukça güler yüzlü olmasıdır. Çünkü ülke, sunduğu sosyal olanaklar ve sağladığı güvenli ortam ile dünyadaki en güvenli ve yaşanılabilir ülkeler arasında 4. sıradadır. İşe giderken, sokakta gezerken, bir yerde otururken karşılaştığınız insanların size gülümsemesine şaşırmayın. Çünkü Avustralya’daki insanlar mutlu!

Ülkenin başkenti Canberra olsa da, en büyük şehri Sydney’dir. Avustralya’da dil eğitimi için öne çıkan şehirler ise; Sydney, Melbourne, Brisbane şehirleridir.

En Güvenli ve Yaşanabilir Ülkelerdendir

Sunduğu sosyal olanaklar ve sağladığı güvenli ortam ile Avustralya, dünyadaki en güvenli ve yaşanılabilir ülkeler sıralamasında 4. sırada yer almaktadır.

Anadili İngilizce

İngilizce dil eğitimi için yurtdışını tercih eden öğrencilerin aradığı en önemli kriter, pratik yapabilme şanslarının olmasıdır. Bu noktada Avustralya, en doğru tercihlerden birisi olarak karşınıza çıkar! Ülkenin anadili İngilizcedir ve öğrenciler için harika bir pratik alanına sahiptir. Sosyalleşecek çok fazla alternatifi ve güler yüzlü insanlarıyla Avustralya, sizleri bekliyor.

Öğrencilere Çalışma İzni Sunar – Work and Study

Avustralya Hükümeti, dil okulu için ülkeye gelen öğrencilere haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma hakkı vermektedir. Böylece öğrenciler, günlük yaşam maliyetlerini karşılayabilmektedirler.

Detaylı bilgi için: Avustralya Work&Study

Göçmenler Ülkesi Avustralya

Avustralya, tüm dünyadan göç alan bir ülkedir. Özellikle gelecek planları kuran öğrenciler, Avustralya’da bir şekilde yaşamanın peşindedir. Ülkede her milletten insan yaşadığı için, herkes birbiriyle iyi geçinmekte ve birbirlerinin haklarına saygı duymaktadır.

Özgür ve Rahat Kültürleri

Avustralya’da insanlar özgür ve rahatlar! Ülkede en çok dikkat çeken şeylerden birisi, insanların güler yüzlü olmasıdır. Sabah işe giderken, öğlen parklarda gezerken ve akşam evinize dönerken karşınıza çıkan insanlar size gülümserse şaşırmayın; çünkü Avustralya’da insanlar mutlu!

Mutfak Çeşitliliği

Farklı ülkelerden gelen insanların ve beraberinde getirdikleri kültürlerinden oluşan Avustralya’nın kültür çeşitliliği, mutfağına da yansımış durumdadır. Neredeyse her kültürün mutfağını bulabileceğiniz Avustralya’da zevkinize göre bir restoran bulmakta zorlanmayacaksınız.

Avustralya, her ne kadar Türkiye’ye uzak bir ülke olsa da giden kişiler kesinlikle buna değdiğini söylüyorlar. Bu noktada öğrencilerin aklına takılan bir sorun da konaklama oluyor. Peki Avustralya’daki öğrenciler, konaklamalarını nasıl sağlıyorlar?

Aile Yanı Konaklama

Yabancı bir ülkeye gittiğinizde, o ülkede yaşayan insanlarla zaman geçirmek oldukça avantajlı bir durumdur. Bu doğrultuda, Avustralya dil okullarını tercih eden öğrencilerimizin konaklama anlamında ilk tercihleri de aile yanı konaklama oluyor. Aile yanı konaklamanın haftalık ücretleri ise 200-280 AUD arasında değişiklik göstermektedir.

Yurt Konaklaması

Avustralya dil okullarında yurt konaklamaları, kendilerini biraz daha özgür hissetmek isteyen öğrenciler için idealdir. Dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen öğrenciler ile birlikte kalacağınız bu konaklama seçeneğinde, sağlam arkadaşlıklar kurmanız mümkündür. Yurt konaklamalarının haftalık ücretleri ise 100-280 AUD arasında değişmektedir.

Diğer Konaklama Seçenekleri

Avustralya’da dil eğitimi alırken bulabileceğiniz diğer konaklama seçenekleri ise şu şekildedir;

  • Pansiyon. Haftalık ücretleri 90-130 AUD arasında değişmektedir.
  • Ev kiralama. Birlikte bir eve çıkan öğrenciler bu konaklama seçeneğinde, haftalık 150 AUD civarlarında bir ödeme yapmaktadır.