Amerika Dil Okulları

İngilizce dil eğitimi denildiğinde akla gelen ilk ülke Amerika olmaktadır. Amerika’nın çok kültürlü yapısı, her seviyeye ve isteğe yönelik hazırlanmış geniş program yelpazesi, kaliteli dil eğitimi kurumları ve anadilinin İngilizce olması; sık tercih edilme sebeplerinden başlıcalarıdır. 

 • Amerika’nın yerel dili İngilizcedir. Bu yüzden pratik yapmak için çok fazla fırsatınız olacaktır.
 • Amerika’da dil eğitimi almak, en büyük rakibi olan İngiltere’ye göre çok daha ekonomik olacaktır. Amerikan Doları ve Sterlin kurlarının arasındaki farkın yanı sıra; günlük hayatınızda yapacağınız harcamalar da çok daha uygundur.
 • Amerika’da uygulanan dil eğitimi modeli, pratiğe dayalıdır. Pratik yaparak dilinizi geliştirmek, kesinlikle en doğru yöntem olacaktır.
 • Çok sayıda kültüre ev sahipliği yapıyor olması doğrultusunda, Amerika’da farklı kültürlerden kişilerle arkadaşlık kurup kendinize unutamayacağınız hatıralar da yaratacaksınız.
 • Her bütçeye uygun dil okulu seçeneklerine sahip olması sebebiyle, Amerika’da kendinize uygun bir okul bulmanız oldukça kolaydır.
 • Amerika Birleşik Devletleri; her ihtiyaca yönelik programlar sunmaktadır. Sadece İngilizce öğrenmek için olabileceği gibi; uluslararası sınavlara hazırlanmak, akademik veya iş İngilizcenizi geliştirmek ve daha birçok sebep için Amerika’da kendinize uygun bir dil eğitimi programı bulabilirsiniz.

Amerika’da İngilizce dil okuluna gitmek için herhangi bir şart aranmamaktadır. 18 yaş ve üzerindeki herkes, Amerika dil okullarımıza başvuru yapabilirler. Ayrıca Amerika’da, her ihtiyaca yönelik dil eğitimi programı mevcuttur. Sadece İngilizcenizi geliştirmek için gidebileceğiniz gibi; uluslararası sınavlara hazırlanmak, akademik İngilizce öğrenmek gibi pek çok sebep için Amerika’yı tercih edebilirsiniz.

 50 eyaletten oluşan Amerika Birleşik Devleri içerisinde, istediğiniz her konumda dil eğitimi alabilirsiniz. Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen şehirler ise şu şekildedir: New York, Los Angeles, San Diego, Boston, San Francisco, Chicago, Washington. 

Amerika’daki dil okulları, geniş bir program yelpazesine sahiptir. Yaşınıza, mesleğinize, kariyerinize uygun programı bulmanız, Amerika’da oldukça kolaydır. Her ihtiyaca yönelik hazırlanmış ve en çok tercih edilen eğitim programları ise şu şekildedir:

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • Sınavlara Hazırlık
 • Pathway to College
 • İş İngilizcesi
 • Akademik İngilizce
 • Uygulamalı İngilizce

Amerika’daki dil eğitimi süreleri birkaç haftadan 2 yıla kadar uzayabilir. Dil okullarında değerlendirme yöntemleri sürekli ödev kontrolünden kurs sonu sınavına kadar değişkenlik gösterebilir. Ayrıca, Amerika’da çok sayıda üniversite ve kolej, kendi bünyelerinde dil eğitimi programları düzenlemektedir.

50 eyaletten oluşan Amerika Birleşik Devletleri’nde, birçok farklı lokasyonda dil eğitimi alabilirsiniz. Aşağıda sizler için anlaşma yaparak ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğimiz ve olumlu öğrenci dönüşleri aldığımız şehirlerin listesini paylaşıyoruz. İlgili şehre tıklayarak o şehirdeki dil okullarını ziyaret edebilirsiniz.

New York Dil Okulları

Amerika’nın en kalabalık şehri olan New York, New York eyaletinde bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin

Amerika’nın en kalabalık şehri olan New York, New York eyaletinde bulunmaktadır. Şehir; ticaret, finans, medya, sanat, moda, teknoloji, eğitim ve eğlence sektörlerine büyük ölçüde katkıda bulunduğu için “küresel etkiye sahip şehir” olarak da adlandırılır. Birleşmiş Milletler Genel Merkezine ev sahipliği yapıyor olması sebebiyle, önemli bir diplomasi kentidir.

Ülkenin en hareketli şehirlerinden birisi olan New York’ta her zaman yapacak bir şeyler bulabilirsiniz. “The City That Never Sleeps” sloganı da tam olarak bunu yansıtıyor! Empire State Binası, Central Park, Times Meydanı, gökdelenleri, kalabalık caddeleriyle New York; Amerikan Rüyanızı yaşayabileceğiniz en doğru adres!